Podczas aranżacji wnętrz kierujemy się modą, wygodą lub praktycznością. Niektóre wybory z czasem okazują się błędne… O jakich rzeczach warto pamiętać podczas zakupu sofy do salonu? Zapoznaj się z naszymi radami i wybierz sofę, która będzie spełniała wszystkie twoje oczekiwania!

5 rzeczy, o których należy pamiętać podczas zakupu sofy

Salon jest pomieszczeniem, w którym spotykają się wszyscy domownicy lub gościmy tam naszą rodzinę oraz znajomych. Dlatego zapoznaj się punkt po punkcie z poradami, które pomogą ci wybrać najlepszą sofę do salonu:

  • Wybór sofy ze względu na metraż i układ w pomieszczeniu: kupując sofę do salonu, musimy wziąć pod uwagę ustawienie ścian, otwory okienne i metraż. Świetną opcją jest indywidualny projekt sofy — wtedy mamy możliwość wykonania dokładnego projektu.
  • Komfort i wygoda sofy: sofa służy do relaksu z przyjaciółmi, podczas oglądania telewizji, picia kawy czy czytania książek. Dlatego kanapa musi być komfortowa i wygoda. Warto zwrócić na miękkie poduszki oraz szerokie siedziska.
  • Sofa z ruchomymi zagłówkami: jest to opcja, która pozwala na komfortowy wypoczynek. Zagłówek jest najczęściej regulowany, dlatego bez problemu można dopasować kąt nachylenia do swoich preferencji.
  • Odpowiednia kolorystyka sofy: kolor sofy musi być również przemyślany. Wiadomo, że jasne kolory są bardziej podatne na zabrudzenia, dlatego jeżeli chcemy, aby kolor sofy był praktyczny, a w naszym domu są zwierzęta lub dzieci — nie decydujmy się na jasne odcienie, jeśli chcemy zachować piękny beżowy odcień.
  • Dokładna konsultacja z profesjonalistą: jeżeli nie wiesz jaką sofę zaprojektować, gdzie ją umieścić i jaki kolor wybrać — warto skontaktować się z profesjonalistą, który doradzi ci na każdym etapie. Skontaktuj się z doświadczonym zespołem Happy Meble i wybierz idealną sofę do salonu!

Indywidualny projekt narożnika lub sofy Happy Meble

Czy warto stworzyć indywidualny projekt sofy? Zdecydowanie tak! Sofy od Happy Meble to gwarancja udanego zakupu. Narożniki i sofy charakteryzują się solidnym wykonaniem oraz materiałem, a zespół Happy Meble zapewnia transport na terenie całego kraju, 2-letnią gwarancję, pomoc we wniesieniu oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny!