Decyzja o wyborze odpowiedniego łóżka sypialnianego nie jest prosta. Obecnie projektanci i producenci stale doskonalą nowe modele, wprowadzając elementy poprawiające komfort snu i estetykę mebli. Istnieje szeroki wybór łóżek sypialnianych, różniących się stylem, tapicerką, materiałami używanymi do wykonania stelaża oraz możliwością dopasowania materaca do naszych preferencji. Wiele osób wybiera łóżko tapicerowane. Dlaczego warto zastanowić się nad jego zakupem? Odpowiadamy!

Bogactwo barw

Niezwykłą zaletą łóżek tapicerowanych jest ich niezwykła różnorodność w zakresie kolorystyki. Oferują one szeroki wybór modeli, które wzbogacają przestrzeń dzięki wzorom i barwom. Ta nieograniczona możliwość pozwala nam dopasować łóżko tapicerowane do wnętrza, w którym zależy nam na zachowaniu unikalnego designu. W przeciwieństwie do tradycyjnych łóżek drewnianych, łóżka tapicerowane dają nam swobodę wyboru rodzaju obicia, faktury i koloru, co umożliwia nam stworzenie spersonalizowanego łóżka, idealnie dopasowanego do naszej sypialni.

Niestandardowe wymiary

Istnieje wiele powodów, dla których warto rozważyć wybór łóżka tapicerowanego zamiast drewnianego – nie jest to tylko możliwość wyboru tkaniny obicia! Kolejną z istotnych zalet tych łóżek jest ich szkieletowa konstrukcja. Dzięki temu rozwiązaniu mamy możliwość zaprojektowania łóżka o niestandardowych wymiarach, co pozwala nam swobodnie korzystać z szerokiego łóżka w przestronnej sypialni lub dostosować się do węższego i mniejszego wnętrza. Oczywiście, w przypadku łóżek drewnianych również istnieje opcja zamówienia specjalnego projektu u stolarza, jednak wiąże się to z wyższymi kosztami. Wybierając łóżko tapicerowane, możemy cieszyć się zarówno indywidualnymi rozmiarami, jak i oszczędnością finansową.

Bezpieczeństwo

Warto zwrócić uwagę na istotną różnicę między łóżkami tapicerowanymi a drewnianymi, a mianowicie aspekt bezpieczeństwa, który szczególnie przemawia na korzyść mebli tapicerowanych. Dlaczego? Meble tapicerowane nie posiadają twardych wykończeń, które mogłyby powodować potencjalne urazy. Dlatego też łóżka tapicerowane są szczególnie polecane dla dzieci, zapewniając im większe bezpieczeństwo.