Urządzenie biura typu open space to nie lada wyzwanie. Otwarte biuro to nie tylko trend, bowiem może przynieść również realne korzyści zarówno dla pracowników, jak i dla całego przedsiębiorstwa. Przestrzeń bez ścianek działowych czy osobnych gabinetów sprzyja komunikacji, a także poprawia kreatywność zespołu. Jak urządzić takie biuro, aby było nie tylko modne, ale przede wszystkim funkcjonalne i komfortowe dla pracowników? Kluczowym elementem staje się tutaj wybór odpowiednich mebli, w tym sofy, która może odmienić charakter całej przestrzeni.

Czym jest open space i jak wygląda?

Biuro typu open space to przestrzeń biurowa o otwartym planie, bez podziału na tradycyjne gabinety bądź pokoje. Głównym założeniem open space jest stworzenie warunków do integracji między pracownikami oraz wymiany pomysłów. Urządzenie takiego biura wymaga uwzględnienia kilku kluczowych aspektów.

Podział na strefy pracy

Najważniejszą cechą biura open space jest elastyczność. Meble powinny być łatwe do przestawiania, umożliwiając szybką reorganizację przestrzeni zgodnie z bieżącymi potrzebami zespołu. Wybór modułowych biurek i lekkich do przemieszczenia krzeseł to podstawa.

Kluczowe jest również wyznaczenie różnych stref pracy. Biuro open space powinno zawierać zarówno przestrzeń do pracy zespołowej, jak i spokojne miejsca, np. akustyczne boksy, które dają możliwość prowadzenia rozmowy telefonicznej czy wideokonferencji w ciszy oraz skupieniu.

Ergonomiczne i pojemne meble

Ergonomiczne meble nie tylko zwiększają wydajność, ale również dbają o zdrowy kręgosłup pracowników. Krzesła i biurka muszą być dostosowane do długotrwałej pracy. Warto także zainwestować w szafki i regały, które pomogą utrzymać porządek i estetykę biura.

Sofa – serce każdego biura open space

Sofa nie jest tylko miejscem odpoczynku – to przestrzeń do nieformalnych spotkań, burzy mózgów, czy nawet krótkich przerw na kawę. Powinna być wygodna, ale również estetyczna i trwała. Wybierając sofę, warto zwrócić uwagę na materiał, kolor i styl, aby współgrała z resztą biura.

W Happy Meble Bydgoszcz mamy nie tylko gotowe sofy na wymiar, ale również systemy modułowe, które dają znacznie więcej aranżacyjnych możliwości. Waszej uwadze polecamy też komfortowe fotele oraz pufy.