Wybór odpowiedniego materiału sofy dla domu, w którym mieszkają zwierzęta, to ważna decyzja, która ma wpływ zarówno na wygodę naszą, jak i pupila. Wytrzymałość, łatwość czyszczenia, czy przyjazny dla zwierząt materiał to kluczowe kwestie, na które warto zwrócić uwagę. Przedstawiamy kilka praktycznych porad, które pomogą Ci dokonać właściwego wyboru sofy do twojego salonu.

Wytrzymałość materiału

Czworonogi (zwłaszcza psy) mają żywiołowy temperament, dlatego uwielbiają biegać oraz skakać. Natomiast koty poszukują powierzchni do ostrzenia pazurków. Materiał sofy może ulec uszkodzeniu w kontakcie ze zwierzętami. Dlatego ważne jest, aby wybrać materiał o wysokiej wytrzymałości. Świetnie sprawdzą tkaniny o grubszym splocie, takie jak mikrofibra lub tkaniny welurowe, welwetowe i szenile. Choć z mebli ze skóry i ekoskóry łatwo jest pozbyć się piasku, kurzu czy sierści, to nie są one odporne na zadrapania.

Łatwość czyszczenia

Wybierając materiał sofy, należy zwrócić uwagę na jego łatwość czyszczenia. Sierść najszybciej usuwa się z gładkich tkanin, a płyny z hydrofobowych siedzisk. Z całą pewnością staniemy przed wyborem, czy postawić na odporność na zadrapania, czy łatwość utrzymania mebla w czystości.

Antyalergiczny materiał przyjazny wszystkim domownikom

Jeśli ktoś z domowników ma alergię na sierść zwierząt należy wybrać materiał, który nie będzie zbierał sierści i alergenów.

Zwierzęta również powinny czuć się komfortowo użytkując tapicerowane meble. Zarówno psy, jak i koty uwielbiają miękkie powierzchnie. Wybierając materiał, upewnij się, że jest on przyjazny dla zwierząt.

Jeżeli wahasz się, jaki materiał sofy wybrać, skonsultuj się z naszymi ekspertami z Happy Meble. Pomożemy Ci wybrać idealny materiał, z którego będą zadowoleni wszyscy domownicy.